​Norwegia

To być może najbardziej malowniczy kraj skandynawski. Norwegia jest pełna surowych krajobrazów, nordyckich wsi i majestatycznych fiordów, a także ogromnego, pięknego wybrzeża. Miasta są również dobrze rozwinięte i nowoczesne, pomimo słabego zaludnienia.

Tradycja & historia

Tradycja & historia

Czasami niesłusznie nazywana młodszym bratem Danii, Norwegia to fascynujący kraj sam w sobie z ciekawą i zróżnicowaną historią. To nowoczesny, liberalny i rozwinięty kraj, z doskonałą infrastrukturą. Wiele usług publicznych w Norwegii jest przedmiotem zazdrości na świecie.

Klimat

Klimat

Zimą Norwegia jest mroźna, ale to sprawia, że idealnie nadaje się do uprawiania sportów zimowych, takich jak jazda na nartach. Im dalej na północ Norwegii, tym są dluższe dni W Nordkapp, na północy kraju, słońce jest stale widoczne od połowy maja do połowy lipca.

Dlaczego warto odwiedzić Norwegię?

Dlaczego warto odwiedzić Norwegię?Urlop w Norwegii oferuje mnóstwo dla wszystkich do zrobienia i zobaczenia. Majestatyczne ośnieżone góry, surowy krajobraz wybrzeża i fiordy. Norwegię warto odwiedzić, co jest jeszcze łatwiejsze dzięki naszym prom z Danii do Norwegii.

Fiordy Norwegii to najlepsze miejsce na świecie do odwiedzenia, polecane przez National Geographic dwukrotnie - w 2004 i 2012 roku - więc możesz być pewien, że podróż warto poświęcić chwilę na podróż do tych cudów przyrody. Sognefjord to jeden z najbardziej spektakularnych obszarów widokowych w Europie.

Norwegia i jej mieszkańcy w przeszłości mieli reputację groźnych odkrywców, od czasów Wikingów do Roalda Amundsena, który jako pierwszy człowiek dotarł na Biegun Północny. Kraj był widziany, jako niegościnny, nieprzyjazny dlatego teraz rozwija się sieć miejsc atrakcyjnych turystycznie, szczególnie dla wielbicieli sportów zimowych, jak jazda na nartach, snowboardzie.

Chociaż Norwegia jest słabo zaludniona to nie oznacza to, że kraj tkwi w przeszłości.Oslo jest bardzo modelowym kosmopolitycznym, liberalnym i wielokulturowym miastem, któremu nadal udaje się zachować charakter, który jest wyraźnie norweski.

Oslo jest małą, tradycyjną skandynawską stolica, w otoczeniu bujnych lasów i zapierającymi dech w piersiach fiordami, co czyni go idealnym wyborem dla par lub rodzin, które kochają przyrodę. Jeśli przyjedziecie w zimie możecie wybrać się na sanki do Holmenkellen. W lecie na turystów czekają Frognerparken i fiordy. Warto pomyśleć o pikniku na łonie przyrody.

Więcej przewodników

Poszukujesz więcej informacji na temat Oslo? Odwiedź nasz przewodnik poświęcony norweskiej stolicy.

Informacja turystyczna

http://www.visitnorway.com/uk

Przewodniki miejskie

Przewodniki przyjazdowe

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie w 2017 roku (Europe's Leading Ferry Operator 2017) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie oraz na Świecie utrzymujemy od 6 lat!
awards​​​​​​