Dania - Przewodonik Turystyczny

Ojczyzna Wikingów, Lego i Hansa Christiana Andersena, Dania jest zamożnym i dziewiczym kraj o wielkiej równowadze między nowoczesnym, miejskim życie i naturą. Duńczycy są również najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.

Tradycja & historia

Tradycja & historia

Dania jest połóżona na stylu różnych kultur, pomiędzy Skandynawią a Europą kontynentalną. Kraj jest członkiem UE, ale zachowuje społecznie odpowiedzialną perspektywę innych krajów skandynawskich, z liberalnym rządem i kosmopolitycznym stylem życia miast.

Klimat

Klimat

Klimat Danii jest łagodniejszy niż w Norwegii, Szwecji lub Finlandii i jest bardziej zbliżony do Niemiec, Holandii czy Belgii, niż do jego skandynawskich sąsiadów. Jej krajobraz nie jest tak wyjątkowy, jak reszty Skandynawii, ale może pochwalić się parkami narodowymi.

Dlaczego warto odwiedzić Danię?

Dlaczego warto odwiedzić Danię?Stolicy Danii, Kopenhadze, to miasto na wszystkie pory roku, które przyciąga turystów przez cały rok. Szczyt podróży przypada na lipiec i sierpień, ale zawsze coś się dzieje w stolicy ultra-hopu. Zjedz śniadanie w Rynku, lub wybierz się na wycieczkę do Christianii, miasta w mieście, który został założone przez hipisów w latach 70-tych. Inne atrakcje w okolicy to Bakken, najstarszy na świecie park rozrywki Tivoli i Blue Planet Aquarium dla miłośników przyrody.

Turyści regularnie gromadzą się koło pomnika Małej Syrenki, zainspirowany klasyczną baśną Hansa Christiana Andersena. Kopenhaga posiada również dobrą muzykę na żywo, z różnych gatunków.

W Danii jest nie tylko Kopenhaga, ale inne duże miasta jak Aalborg i Arhus, które również mają wiele do zaoferowania turystom. Podróżując samochodem przez Danię skorzystaje z trasyM arguerite Route, która zapewnia doskonałe widok. Śledź malowniczy krajobraz, miasteczka oraz wioski, lasy oraz wspaniałe wybrzeża. Tylko krótki odcinek trasy jest częścią autostrady. Reszta drogi wije się po spokojnych okolicach lub wzdłuż wybrzeża, oferując najlepsze widoki w Danii.

Trasa jest dostępna dla samochodów i motocykli, ale od czasu do czasu jest to bardzo wąska droga  trudno przejezdna przez większe pojazy. Możesz, oczywiście skrócić jazdę i podzielić trasę na dół, koncentrując się na przykłąd tylko na Jutlandii. 

Więcej przewodników

Chcesz wiedzieć więcej o Kopenhadze? Odwiedź nasze strony poświęcone szczegółowym informacjom na temat lokalnych atrakcji.

Przewodniki miejsckie

Przewodniki przyjazdowe

Informacja turystyczna

http://www.visitdenmark.com

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie w 2017 roku (Europe's Leading Ferry Operator 2017) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie oraz na Świecie utrzymujemy od 6 lat!
awards​​​​​​