Hamburg – Przewodnik Turystyczny​

Hamburg jest największym portem w Niemczech i znaczącym miejscem dla turystów, dlatego nazywa siebie "brama do świata" w odniesieniu do jego syntezy ducha morskiego i różnorodności kulturowej. Pewność siebie dodaje uroku temu tętniącemu życiem, kosmopolitycznemu miastu.

Jak dotrzeć

Chociaż nie mamy bezpośrednich rejsów do Hamburga, to można skorzystać z naszych promów do Amsterdamu lub Francji i cieszyć się malowniczym przejazdem do Niemiec w ciągu zaledwie kilku godzin.

Co zobaczyć

Co zobaczyć

Można zwiedzić Międzynarodowe Muzeum Morskie, gdzie poznamy morską historię Hamburga jest zachowany. Muzeum posiada również największą na świecie prywatną kolekcję skarbów morskich, w tym 26.000 modeli statków. Można również wybrać się na zwiedzanie miasta po zmroku, zarówno w ramach tradycyjnego zwiedzania, jak i rejsu.

Czerwony piętrowy zabierze Cię na przejażdżkę do pogodnej Outer Alster Lake, a następnie możesz wypłynąć we wspaniały rejs, popijając wino musujące skąpny w światłach miasta. W każdą niedzielę od 5 do 10 rano życiem tętni Fischmark w St Pauli. Posłuchaj pieśni hałaśliwych Marktschreier a także klasycznego niemieckiego popu granego przez zespoły na żywo w sąsiednim Fischauktionshalle.

Dlaczego warto odwiedzić Hamburg?

Dlaczego warto odwiedzić Hamburg?

Hamburg to nie tylko praca. Miasto oferuje wyjątkowe doznania muzyczne, szczególnie w rejonie portu, gdzie słychać elektroniczną muzykę, odbywają się różnego rodzaju jarmarki a przekąske zapewniają wielokulturowe bary.

Możesz również posłuchać plusku wody oraz mew. Nawet spacer po ulicach miasta może być ekscytującym przeżyciem. Można również wybrać się na spacer nad wodą, obserwować łodzie podskakujące na falach, lub po prostu usiąść i obserwować ludzi w wykwintnych ubraniach, na eleganckich ulicach miasta.

Gdzie zatrzymać się na nocleg

Hamburg jest drugim co do wielkości miastem w Niemczech, więc nigdy zabraknie miejsca noclegowego, ale warto zarezerwować hotel wcześniej, ze względu na popularność turystyczną miasta. Odwiedź stronę naszego partnera booking.com, aby wcześniej zarezerwować nocleg.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​