Frankfurt nad Menem – Przewodnik Turystyczny

Często określane jako "Men, ze względu na wieżowce miasta, Frankfurt nad Menem jest jednym z największych miast w Niemczech, z liczbą około 5 milionów mieszkańców. Frankfurt jest popularny wśród turystów, głównie z powodu Międzynarodowych Targów odbywających się mieście każdego roku.

Dlaczego warto odwiedzić Frankfurt?

Dlaczego warto odwiedzić Frankfurt?

Frankfurt jest jednym z najpopularniejszych miast w Niemczech. Również dzięki temu, że jest jednym z głównych centów finansowych oraz ważnym węzłem komunikacyjnym dla Europy, nie mówiąc już o festiwalach oraz innych imprezach organizowanych w mieście, jak targi książki, instrumentów muzycznych czy targi motoryzacyjne.

Frankfurt ma duży wybór muzeów, zaraz po Berlinie. Nie brakuje również ośrodków edukacyjnych. To również miejsce, w którym tętni nocne życie, oparte na muzyce techno.

Oprócz doskonałej sceny muzycznej na żywo, Frankfurt ma również ogromny wybór restauracji, oferujących potrawy 180 różnych narodowości, którzy mieszkają w mieści. We Frankfurcie znajdziecie tradycyjnych piwiarnie oraz ultranowoczesne bary koktajlowe.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Wskocz na nasz prom Newcastle-Amsterdam, a po przybyciu do portu będziesz miał tylko kilka godzin jazdy samochodem od Frankfurtu.

Jeśli mieszkasz w południowej Anglii, do Frankfurtu dotrzesz dzięki trasom z Dover do Dunkierki lub Calais. Z obu portów do miasta dotrzesz w nieco ponad 5 godzin.

 

Co zobaczyć we Frankfurcie

Zapoznaj się z Frankfurt Römer, kompleksem dziewięciu budynków, które tworzą ratusz Rathaus). Frankfurt jest także domem dla wielu innych gotyckich dzieł, takich jak Katedra św Bartłomieja, która została zbudowana w XIV lub XV wieku, na miejscu kościoła z czasów Merowingów. Kościół Świętego Pawła jest narodowym zabytkiem w Niemczech z wielką symbolikę polityczną, ponieważ był siedzibą pierwszego demokratycznie wybranego parlamentu w 1849 roku.

Istnieje wiele innych miejsc o znaczeniu historycznym we Frankfurcie, jak pochodzący z rzymskich Ogród Archeologiczny, z fragmentami najstarszych budynków w mieście, dawnej rzymskiej osady i Pałacu Królewskiego z VI wieku. Opera została przebudowana w 1970 roku, po ciężkich uszkodzeniach w trakcie 2 wojny światowej.

Frankfurt jest również doskonałym miejscem na zakupy, z centrum handlowym MyZeil zbudowanym poprzez nałożenie struktury sklepionego szkła, a także wieloma znanymi ulicami handlowymi. Goethestraße jest najdroższą ulicą handlowa ze sklepami prestiżowych marek, takich jak Louis Vuitton, Prada, Gucci, Tiffany, Giorgio Armani, Versace, Cartier, Burberry, Vertu i Bulgari. Kaiserstraße jest jedną z najbardziej znanych ulic w Frankfurcie i jest uważany również za jedną z najpiękniejszych ze względu na architekturę.

Poza miastem można odwiedzić Green Belt, ogromny obszar w kształcie pierścienia zielonej przestrzeni, która obejmuje około jednej trzeciej miasta.

Jeden z najbardziej znanych cech Frankfurtu, jednak jest jego miłośc do muzeów, od tych poświęconych architekturze, sztuce, filmowi, poprzez archeologię i historię Żydów, po jedno z największych muzeów historii naturalnej w Niemczech (The Senckenberg).

Frankfurt South Bank posiada ekskluzywne restauracje, bary fast-food, bary z muzyką na żywo i tradycyjne puby. Obszar ten jest popularny wśród miłośników imprez na wolnym powietrzu, szczególnie w okresie letnim.

Gdzie zatrzymać się we Frankfurcie

Frankfurt nad Menem ma doskonały wybór hoteli, pensjonatów, hosteli oraz bed & breakfasts. Odwiedź stronę naszego partnera booking.com aby znaleźć szczegółowe informacje.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​