​Dusseldorf

Z zewnątrz Dusseldorf może wydawać się miastem bardzo przyzwoitym. I takim jest, bo to  przecież jedno z najbogatszych miast w Niemczech. Jednak Dusseldorf posiada także żywy charakter, ze zdumiewającą architekturą oraz sceną artystyczną porównywalną do wielu miejsc w Europie.

Dlaczego warto odwiedzić Dusseldorf?

Dlaczego warto odwiedzić Dusseldorf?

Dusseldorf to ekscytujące i spektakularne miasto. Ostatnio Burgplatz otrzymał nagrodę za to, że jest jednym z najpiękniejszych placów w Niemczech. Kusi również promenada Rheinufer, na której są kawiarnie i ławki, które sprawdzają się przy dobrej pogodzie. Na szukających bardziej żywych atrakcji czeka zabytkowa dzielnica Altstadt, w której są popularne piwiarnie oraz portu Medienhafen, z jego ekscentryczną, awangardową architekturą.

Jest również coś dla wielbicieli mody oraz centrów handlowych. Są Targi Boot Messe (obowiązkowe dla miłośników łodzi i sportów wodnych), a także niezwykle popularny targ Kirmes, największa tego typu impreza nad Renem, którwa przez dziewięć dni każdego lata i przyciąga ponad 4 miliony odwiedzających rocznie.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Bez bezpośredniego promu do Niemiec, nasze promy z Newcastle do Amsterdamu są doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących samochodem.

Tylko kilka godzin zajmuje dotarcie do Niemiec, dzięki doskonałemu systemowi autostrad w Europie.

Można także dotrzeć Dusseldorf w ciągu kilku godzin z naszych portów w Dunkierce i Calais.

 

Co zobaczyć

Niemcy są powszechnie znane ze swojego piwa, oraz przyjaznej i tętniącej życiem kultury picia, więc jeśli chcesz odwiedzić kwintesencję nadreńskiej piwiarni musisz udać się do kolorowego “Brauerei im Fuchschen”, często wypełnionego mieszanką turystów oraz miejscowych. Warto również mieć oko na 'Little Fox "w Altstadt, który serwuje soczysta  golonkę.

Jeśli szukasz bardziej intelektualnej rozrywki to istnieje wiele muzeów i instytucji kultury rozsianych po całym mieście. Niedawne odnowione Muzeum Nadrenii-Westfalii jest doskonałym przykładem kulturalnego oblicza miasta. Różnorodne kolekcje dzieł sztuki znajdują się w trzech budynkach. Są tam prace lokalnych artystów oraz gigantów sztuki, jak Picasso, Matisse i Rauschenberg.

Architektura miasta jest również warta wizyty w Dusseldorfie. W mieście są trzy niezwykłe budynki. Siedziba parlamentu z XIX wieku, z kolekcją fotografii i instalacji wideo. Innym jest Schmela Haus, zaprojektowany przez Aldo van Eyck'a, który jest po prostu stosem bloków, przypominających wieżę z klocków Lego.

Dusseldorf to gwarancja architektonicznej uczty. Jednym z najbardziej znanych budynków jest XIV wieczna skręcana wieżą St Lambertuskirche. Bardziej intymne doznania gwarantuje zabytkowy Marktplatz, położony w cieniu ratusza i ozdobionym pomnikiem Jana Wilhelma Wittelsbacha. W pobliżu lśniącego bielą Andreaskirch każdy poczuje się miłośnikiem sztuki. W każdą niedzielę o godzinie 16.30 odbywa się w tym kościele darmowy koncert organowy.

Gdzie zatrzymać się w Dusseldorfie

Dusseldorf oferuje szeroki wybór miejsc noclegowych dla każdego. Pełna lista jest na stronie naszego partnera booking.com.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​