Quick Book

​Dolina Mozelu/Renu

Dolin Mozeli i Renu jest jednym z najpiękniejszych terenów w Niemczech, ze wzgórzami, dolinami rzek, wspaniałymi krajobrazy, malowniczymi wioskami i miasteczkami. To doskonała odskocznia od zgiełku niemieckich miast lub szumu autostrad, dzięki winnicom, zamkom oraz miastu Trewir wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dlaczego warto odwiedzić Dolinę Mozeli/Renu?

Dlaczego warto odwiedzić Dolinę Mozeli/Renu?

Rzeka Mozela przepływa przez Francję, Niemcy i Luksemburg i jest otoczona przez jedne najbardziej inspirujących krajobrazów w Europie. Teren wokół rzeki zaczęto uprawiać przez w czasach rzymskich niemal 2000 lat temu.

Ren przepływa przez Niemcy, Szwajcarie, Francje i Holandię, koryto rzeki położone jest w pięknych dolinach.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Przeprawiając się przez Morze Północne z Newcastle do IJmuiden dostaniesz się do Doliny Renu i Mozeli w około 2 godziny.

Alternatywnie, jeśli mieszkasz w południowej Anglii, możesz się tam dostać z naszych portów w Calais i Dunkierce w nieco ponad 3 godziny.

 

Co zobaczyć w Dolinie Mozeli/Renu

Co zobaczyć w Dolinie Mozeli/RenuTrewir to starożytne miasto w niemieckim obszarze Doliny Mozeli, założona pod panowaniem cesarza rzymskiego cesarza Augusta w 16 roku pne. Miasto słynie z rzymskiego dziedzictwa i prawie-galijskiego uroku,który kłóci się z większością innych miast niemieckich. W Trewirze są obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym Porta Nigra, starożytna brama do miasta, i średniowieczny rynek główny, którego historia sięga 958 roku naszej ery.

Trewir, jako najstarsz miasto w Niemczech, jest wciąż przedmiotem dyskusji, ale jedno jest pewne – jest to najbardziej fascynujące historycznie miasto.

W Nadrenii znajduje się - wśród innych miastach - Frankfurt, który jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Niemczech.

Dolina Mozeli jest tym regionem Niemiec, który jest jednym z najlepiej strzeżonych sekretów Europy, ze swoją kulturą wina, ignorowaną przez wszystkich, oprócz koneserów. Jest także miejscem, w którym można znaleźć fantastyczne odmiany winogron, jak Riesling, Bachus i Müller-Thurgau. Wina z regionu  są proste, ostre, o owocowym smaku.

Frankfurt to największe miasto w Nadrenii, jest jednym z najbardziej kosmopolitycznych obszarów Niemiec, z żywą kulturą kawiarni. Sprawdź nasz przewodnik turystyczny Frankfurt aby otrzymać więcej informacji
Odwiedź jedną z winnic w Dolinie Mozeli i Renu, skosztuj wspaniałych lokalnych win, a także  lokalnych produktów, takich jak ryby, drób i mięso.

Wynajmi rower na głównej stacji kolejowej i odkryj wspaniałe szlaki rowerowe. Istnieje również możliwości uprawiania turystyki pieszej, kajakarstwa, żeglarstwa, wędkarstwa, a wszystko w malowniczej okolicy jednego z najpiękniejszych zakątków Europy.

Gdzie zatrzymać się w Dolinie Mozeli/Renu

Dolina Mozeli i Renu oferuje wiele miejsc noclegowych, zależnie od typu planowanego wypoczynku. Można zatrzymać się na campingu, w B&B lub luksusowym hotelu. Pełna oferta noclegów na stronie naszego partnera booking.com.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​