​Niemcy

Niemcy są jednym z bardziej wpływowych krajów w Europie, zarówno pod względem kulturowym jak i ekonomicznym. Będąca federacją krajów związkowych kraj ten jest bardziej zróżnicowany niż może się wydawać nie pierwszy rzut oka.

Niemcy mają interesującą historię, której świadkami były bajkowe średniowieczne wiosek, malownicze zamki, jak i nowoczesne metropolię. Nie brakuje tutaj także rozległych świerkow-sosnowych lasów oraz wzgórz z winnicami i winiarniami. Niemcy mogą zapewnić wiele wrażeń, dzięki czemu są siódmym najczęściej odwiedzanym krajem na świecie!

Tradycja & historia

Tradycja I Historia

Niemcy są jednym z najbardziej rozwiniętych i najpotężniejszych krajów Europy, o silnej gospodarce i tożsamości narodowej. W tym samym czasie są domem dla imigrantów z Turcji, Polski, Rosji oraz innych krajów przez co społeczeństwo często opisywane jest jaki wielokulturowe.

Historycznie, Niemcy były cesarską potęgą, które rozprzestrzeniała się na cały świat. Niemcy są i były również domem dla znanych światowo artystów, filozofów i pisarzy, dających państwu bogate dziedzictwo artystyczne.

Klimat

Klimat

Lokalizacja Niemiec w sercu centralnej Europy oznacza klimat umiarkowany - ciepłe lata, jak i łagodne zimy, zwłaszcza na wschodzie kraju.

Lato to doskonały czas, aby odwiedzić winnice na południu kraju w którym wieje ciepły, suchy wiatr. Najcieplejszymi rejonami jest Nizina Górnoreńska jak i obszar znajdujący się niedaleko granicy z Francja, czasami znany jako Niemiecki Szlak Wina (jest także trasą turystyczną).

Na północy panuje klimat oceaniczny, deszcz pada często. Miasta są wspaniałe do obwiedzenia w okresie zimowym.

Dlaczego warto odwiedzić Niemcy?​

Dlaczego warto odwiedzić Niemcy? 

Poznaj Stolicę

W Niemczech znajdują są jedne z najbardziej tętniących życiem i fascynujących miast na całym świecie. Berlin, stolica kraju, jest to ogromne miasto z ogromnym charakterem. Architektura, muzea i historia Berlina​ sprawiają, że jest to klasyczne zachodnio-europejskie miasto.

Hamburg

Hamburg jest drugim miastem w Niemczech, z piękną architekturą i nadmorskim urokiem. To prawdziwie wielokulturowe miasto, które równocześnie wciąż pozostaje klasycznie niemieckim ośrodkiem.

Historyczny Berlin

W Berlinie warto poznać historię Muru Berlińskiego przy Checkpoint Charlie, lub odwiedzić wstrząsających Pomnik Holokaustu i Ort Der, aby dowiedzieć się o prześladowaniach