Quick Book

Utrecht – Przewodnik Turystyczny​

Utrecht jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Holandii. Był również centrum religijnym Holandii od VII wieku. Położony w samym sercu kraju, dzięki zadrzewionym kanałom oraz światowej klasy muzeom przypomina stolicę, ale Utrecht jest cichszy od Amsterdamu i ma bardziej miłą oraz przyjazną atmosferę.

Dlaczego warto odwiedzić Utrecht

Dlaczego warto odwiedzić Utrecht

Utrecht jest niewielkim miastem w sercu Holandii. Często pomijanym na rzecz jego bardziej sławnego sąsiada czyli Amsterdamu. Utrecht typowo holenderską architekturę i tę ciepłą atmosferę, która sprawia, że warto odwiedzić Holandię o każdej porze roku.

Utrecht powstał w czasach rzymskich, kiedy został zbudowany tutaj fort, w pobliżu brzegu rzeki Ren. Osada rosła i prosperowała aż w XII wieku Utrecht stał się ważnym ośrodkiem handlowym.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Podróż do Utrechtu jest prosta. To zaledwie 40 minut jazdy od Amsterdamu, więc jeśli mieszkasz w północnej Anglii lub Szkocji nasze przeprawy Newcastle - Amsterdam to fantastyczny sposób na poznanie miasta i krótkiego mini-rejsu za jednym razem.

Można też wybrać jedną z naszych tras z Dover doFrancji. Utrecht jest oddalony o 3 godziny jazdy z naszego portu w Dunkierce, lub niec ponad trzech godzin jazdy od Calais.

 

Co zobaczyć w Utrechcie

Co zobaczyć w UtrechcieWiele atrakcji turystycznych Utrechtu jest wokół słynnej dzielnicy muzeów, gdzie można znaleźć zaskakująco zróżnicowaną kolekcję muzeów, w tym Catharijneconvent, gdzie rękopisy oraz najlepszą kolekcję średniowiecznej sztuki religijnej w Holandii.

The Dom jest wspaniała. To XIII-wieczna katedra. Ma wysoką na 112m wieżę kościoła, która jest najwyższa w Holandii. Aby wejść na szczyt trzeba wspiąć się 455 stopniach. Nie jest to wyprawa dla słabeuszy, ale widok w słoneczny dzień rekompensuje trudy wspinaczaki.

Utrecht jest również bardzo dobrze znany z ogrodów i terenów zielonych, w tym ogrodów botanicznych z gatunków zebranych z całego świata. Popularny jest Griftpark, który szczyci się labiryntami ścieżek, rzeźbami plenerowymi oraz wspaniaływ widokiem ze swojego wzgórza.

Wiele z najpiękniejszych budynków w mieście pochodzi z jego średniowiecznej świetności, w tym wiele mniejszych  kościołów i wspaniała gotycka katedra. Unikalny Oudegracht – to system dwupoziomowych kanałów - biegnie przez centrum Utrechtu, obok którego stoją piękne XIII-wieczne magazyny.

Utrecht może mieć średniowieczny serce, ale jego dusza jest żywa i dynamiczna.

Z najstarszycm w Holandii i największym w Europie uniwersytetem, gromadzi rzesze studnetów, jest również siedzibą wspaniałych muzeów.

Innym mniej męczącym - ale równie przyjemnym - sposobem, aby poznać Utrecht jest rejs kanałami. Dziś dawne magazyny i składy kupieckie zostały przekształcone w modne sklepy, restauracje i kawiarnie, ale nadal jest to wspaniały sposób, aby poczuć atmosferę starych budynków na poziomie wody.

Gdzie zatrzymać się

Pensjonaty, hotele, hostele oferują wygodne noclegi na każdą kieszeń. Pełną listę miejsc można znaleźć na stronie naszego partnera booking.com.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​