Quick Book

IJmuiden – Przewodnik Turystyczny

Miasto portowe w północnej Holandii, w niewielkiej odległości od Amsterdamu, IJmuiden ma plaże, wydmy i piękną scenerię, a także inne atrakcje morskie, takie jak największy targ rybnego w kraju. Jest uważany za bramę do Holandii Północnej oraz do Morza Północnego i jest na początku kanału, który prowadzi bezpośrednio do Amsterdamu.

Dlaczego warto odwiedzić Ijmuiden

Dlaczego warto odwiedzić Ijmuiden

IJmuiden to popularne miasto portowe w północnej Holandii, w rzeczywistości jest to czwarty największy port w kraju, który ma również najszersze plaże w Holandii, a także największy targ ryb!

IJmuiden ma wiele miejsc, w których można dobrze zjęść i inaczej spędzić czas - być może przed złapaniem promu powrotnego. IJmuiden jest usytuowane na wybrzeżu, dzięki czemu jest popularnym miejscem dla miłośników sportów wodnych, którzy regularnie korzystają z surfowania w Morzu Północnym. Jest również doskonałą bazą wypadową na wycieczki do Amsterdamu i Haarlemu.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

DFDS Seaways oferuje codzienne, nocne połączenie do Ijmuiden z Newcastle.

Podróżując z nami do IJmuiden możesz spędzić noc w prywatnej kabinie z łazienką, na naszym nowoczesnym, komfortowym promie, korzystając z wielu usług i udogodnień w tym kina, barów i restauracji. Do portu dotrzesz odświeżony i gotowy do dalszej podróży.

 

Co zobaczyć w Ijmuiden

Co zobaczyć w IjmuidenW IJmuiden każdy znajdzie atrakcje dla siebie. W pobliżu hotelu Velsen jest ogromna plaża i wydmy, które można zwiedzać za pomocą wózków wydmowych, idealnych dla kogoś szukającego dodatkowych emocji. Aktywnych turystówm na narty i snowboard, zaprasza ośrodek "Snow Planet”.

Istnieją również dwie latarnie do odwiedzenia – które obsługują statki zmierzające do kanału, który prowadzi do Amsterdamu. W pobliżu znajdują się również śluzy prowadzące na Morze Północne, gdzie można obserwować ogromne statki holowane z portu do otwartego morza.

Fort IJmuiden był częścią linii obrony Amsterdamu i został założony na północnym brzegu kanału, jednak, gdy rozpoczęto prace nad kanałem, fort został oddzielony i stworzył osobną wyspę. Fort Island jest miejscem, w ktorym są bunkry z 2 wojny światowej.

Miłośnicy historii mogą również korzystać z Bunker Muzeum IJmuiden. Otwarte w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od maja do października, muzeum pozwala na spacer po drewnianych okopach. Bunkry pozwalają poczuć smak żołnierskiego życie podczas jednego z największych wydarzeń w historii świata.

Gdzie zatrzymać się IJmuiden

Jako zatłoczone miasto portowe IJmuiden ma wiele miejsc noclegowych, które można zarezerwować na stronie naszego partnera booking.com.

Zakupy w IJmuiden

W IJmuiden są różne sklepy i supermarkety, które spełniają wszystkie potrzeby, bez względu na to, czy szukasz pamiątki lub najnowszych markowych ubrań.

Jeśli masz ochotę na zakupy na większą skalę, to możesz odwiedzić Amsterdam, który jest tylko 30-45 minut jazdy od IJmuiden. Tu jest coś dla każdego, od domów towarowych do tradycyjnych holenderskich sklepów.

Restauracje IJmuiden

IJmuiden ma restauracji, które oferują coś, co zadowoli wszystkie kubki smakowe. Są restauracje tematyczne, z owocami morza, kuchnią włoską, grecką, hinduską, chińską oraz lodziarnie. Niektóre z tych znakomitych restauracji to:

Restauracja Augusta

Ta lokalna francuska restauracja/hotel oferuje wszystko, co w kuchni francuskiej jest najlepszego.Będąc jedną z najbardziej polecanych restauracji w Ijmuiden, Augusta z pewnością nie zawiedzie. Chociaż wyremontowany budynek jest tam od ponad wieku, ale autentyczny styl został zachowany. W Augusta znajduje się również bar z kominkiem i restauracja, które na pewno zadowolą każdego turystę. http://www.augusta.nl/

Restauracja Kop van de Haven

Ta restauracja specjalizuje się w kuchni z owocami morza. IJmuiden jest położone na wybrzeżu, co zapewnia świeże produkty o wyjątkowym smaku. The Kop van de Haven oferuje również bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu dla swoich klientów. http://www.kopvandehaven.nl/

Restauracja De Meerplaats

Jest to tradycyjna holenderska restauracja, która oferuje potrawy z Morza Północnego, a także duży wybór win. Wszystkie produkty są  lokalne i świeże, dodając do posiłku więcej smaku. De Meerplaats gwarantuje szaleństwo kubków smakowych. http://www.meerplaats.nl/

Restauracja Chi Ling

Chi Ling specjalizuje się w kuchni chińskiej, oferując obfite porcje, które dodają wartość do ceny. Są tutaj wszystkie rodzaje kuchni chińskiej,  można zamówić również dania specjalne, takie jak kaczka po pekińsku i steki. Przyjazny personel i wybór win tworza wyjątkowy klimat. http://www.chiling.nl/

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​