Quick Book

Haga – Przewodnik Turystyczny​

Holenderskie "Royal City". Haga jest siedzibą parlamentu i rządu Holandii i rezydencją jego rodziny królewskiej. Haga jest bardzo przestronnym miastem, z szeroko otwartymi terenami zielonymi i mnóstwem ekscytującej nowoczesnej architektury, a także z jedną z najlepszych plaż Morza Północnego.

Dlaczego warto zajrzeć do Hagi?

Dlaczego warto zajrzeć do Hagi?

Amsterdam może być handlową stolicy Holandii, ale Haga była oryginalnie pierwszym miastem w kraju. Domu rodziny królewskiej, a także siedzibą jego rządu. Haga daje zupełnie inny pogląd na holenderską kulturę niż Amsterdam, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce na wakacje.

Spędź wakacje w Hadze, a przekonasz się, że ma kilka doskonałych plaż w pobliżu. Najbliższa Scheveningen to nowoczesny kurort z długim molo, latarnią morska i promenadą. Plaża jest popularnym miejscem do uprawiania sportów wodnych takich jak windsurfing czy kiteboarding.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Miasto jest położone 43 mile od naszego portu IJmuiden, dzięki czemu można dotrzeć do Hagi w niecałą godzinę. Jeśli mieszkasz w północnej Anglii i Szkocji, trasa Newcastle-Amsterdam to najlepsza droga dla Ciebie.

Jeśli podróżujesz z południa Anglii lub z Londynu do Hagi, możesz dotrzeć do niej z naszego portu Dunkierka, poprzez Belgię, w około 3 godziny.

 

Co zobaczyć w Hadze

Co zobaczyć w HadzeNajważniejszą z atrakcji turystycznych Hagi jest budynek parlamentu, który jest nadal w użyciu. Binnenhof został zbudowany w XII wieku i jest doskonałym przykładem klasycznej europejskiej architektury gotyckiej.

Miasto jest także intrygującą mieszanką ultranowoczesnego stylu interspeed ze średniowiecznymi budynkami, a także wiele dużych i imponujących kupieckich domów, które zostały zbudowane w XVII wieku.

W każdym przewodniku po Hadze zostaniesz skierowany do Vredespaleis ("Pałac Pokoju"), który został został wybudowany w latach 1907 - 1913 jako symbol roli Hagi w prawie międzynarodowym i porządku. Mieszczą się w nim popiersia kilku osób zaangażowanych w aktywną walkę o pokój na całym świecie.

Haga jest także domem dla wielu znanych dzieł sztuki. Het Paleis ma wspaniała kolekcję dzieł MC Eschera, a muzeum znajduje się zaledwie 5 minut od centrum miasta.

Gemeentemuseum obejmuje dzieła Pabla Picassa i Pieta Mondriana, a także wystawy innych artystów. Mauritshuis (Royal Picture Gallery) jest znane jako dom arcydzieła Vermeera, słynnej “Dziewczyny z perłą”.

Louwman Automuseum jest doskonałym muzeum samochodów, które zawiera wszystko, od klasycznych samochodów i motocykli po znane pojazdy. Z ponad liczbą 230 eksponowanych pojazdów , jest to jedna z najlepszych kolekcji samochodów na kontynencie.

Haga ma szersze ulice niż Amsterdam i Rotterdam, bez kanałów, co daje miastu kontynentalny klimat. Pomagają w tym uczuciu międzynarodowe sądy oraz budynki ONZ. Jedzenie jest również istotnym elementem każdej wycieczki do Hagi. W mieście znajdziesz szeroki wybór restauracji i barów z kuchnią inspirowaną całym światem.

Gdzie zatrzymać się w Hadze

Jest wiele miejsc noclegowych w Hadze, na każdą kieszeń. Dokładna listę znajdziesz na stronie naszego partnera booking.com.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​