Szkocja – Przewodnik Turystyczny

Szkocja (gaelicki szkocki: Alba) jest domem dla 5 milionów, dumnych ze swojego kraju, gościnnych i życzliwych ludzi. Mimo, że nie zawsze świeci tutaj słońce nie brakuje tutaj różnorodności – Szkocja ma podróżnikom bardzo wiele do zaoferowania.

Niektórzy z najbardziej znanych wynalazców, muzyków, pisarzy, czy nawet wojowników, nazywali Szkocję swoją ojczyzną, czerpiąc inspirację ze wspaniałych krajobrazów, pięknych miast i niepokornej tradycji. W skład kraju wchodzi także około 700 wysp, głownie na zachodzie oraz północy.

​Aktywny Wypoczynek

Dzięki otwartym przestrzeniom, z potężnymi jeziorami Loch Ness czy Loch Lomond oraz groźnymi, ale pięknymi górami, Szkocja jest najlepszym miejscem do uprawiania aktywnej turystyki.

Szkocja jest także rajem dla kolarzy oraz tych którzy wolą zabrać rower na trasy z dala od dróg. 

Tym ostatnim polecamy trasy cross-country oraz downhill w Nevis Range, w 7stanes znajdują się nieco spokojniejsze trasy, oraz łatwiejsze trasy w Laggan Wolftrax.

Spokojnie I Komfortowo

Jeśli preferujesz bardziej komfortowy wypoczynek, możesz odwiedzić słynne dystylarnie whisky rozsiane po całym kraju, lub odpocząć w ciepłym i przytulnym pub, aby skosztować czegoś mocniejszego.

Można także wybrać się na rundkę golfa, jednym ze znanych światowo obiektach, albo wybrać się na poszukiwanie Potwora z Loch Ness!

Warto także zainteresować się historycznymi obiektami pod opieką Historic Scotland i National Trust of Scotland.

Jak dostać się do Szkocji?

Szkocja jest położona bardzo blisko naszego portu promowego w North Shields - dojazd samochodem do granicy zajmuje nieco ponad godzinę a Edynburga​ można dostać się w około 2 i pół godziny.​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​