​Informacje portowe​

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące portów – ich lokalizacje, trasy dojazdu, udogodnienia i miejsca parkingowe

Port promowy w Dover

Port promowy w Dover

DFDS Seaways przewozi tysiące pasażerskich i ciężarowych pojazdów oraz pasażerów z Dover przez kanał La Manche zarówno do Dunkierki i Calais na północy Francji każdego roku.

Terminal promowy w Dover jest jednym z najbardziej ruchliwych portów promowych na świecie i jest łatwy do znalezienia, łatwo także do niego dojechać.

§  Adres: New Channel Company A/S, Dover Eastern Docks, Dover, Kent CT16 1JA

§  Współrzędne geograficzne : 51º07.588N 001º19.624E. ​

Dojazd:

Port jest usytuowany na końcu głównej drogi z Londynu trasy A2 oraz blisko autostrady M20. Dojazd do portu w Dover jest oznakowany bardzo czytelnymi i wyrazistymi znakami.

Terminal promowy jest otwarty 24h na dobę, siedem dni w tygodniu. Po dotarciu do terminalu należy podążać za oznaczeniami do odprawy celnej, a następnie za znakami do stanowisk odpraw DFDS. Jeśli po przejeździe do portu nie posiadasz biletu, musisz najpierw przejść przez kontrolę paszportową personel chętnie ci w tym pomoże. Można jednak zaoszczędzić pieniądze rezerwując podróż przed przyjazdem do portu.

Zawsze taniej można kupić bilet przed przybyciem do portu, a to także gwarantuje, że miejsce będzie dostępne dla ciebie na promie. Należy pamiętać, że nie przyjmujemy pasażerów pieszych na trasie Dover-Dunkierka.

Pobierz mapę portu >>​​

Port promowy Dunkierka

Informacje o porcie w Dunkierce

DFDS Seaways obsługuje popularny pasażersko i towarowo z portu w Dover do portu w Dunkierce w północnej Francji.

Jesteśmy jedyną firmą pływającą promem do Dunkierki, masz więc zagwarantowane bezstresowe i łatwe wsiadanie i wysiadanie z promu. ,

 • Adres: 

Terminal Roulier du Port Ouest,

Port 5770

F-59279 Loon-Plage

Dunkerque.  

Współrzędne geograficzne: 51º01.261N 002º11.868E.

dojazd:

 • A25 Lille: zjedź w A16, w kierunku Calais.

 • A16 Dunkierka/Belgia: zjedź zjazdem 53 (24), następnie podążaj za oznaczeniami do portu „Port Rapide/Car Ferry"

 • St Omer: droga D600 przecina A16 bezpośrednio do terminalu.

 • Centrum Dunkierki: podążaj za oznaczeniami na Calais – kierując się trasą A16 do zjazdu 53 (24) lub na RN1 za oznaczeniami do portu „Loon Plage/Car Ferry"

>> Pobierz mapę portu w Dunkierce

Port promowy w Calais

Informacje o porcie w Calais

Adres:

DFDS Seaways
Car Ferry Terminal,
62100 Calais,
France.

Współrzędne geograficzne:
Lat: 50:57:58N (50.96622)
Lon: 1:51:43E (1.86201)
Calais Est Terminal

Jak dotrzeć na terminal promowy?

Samochodem:

Port w Calais jest bezpośrednio połączony z siecią autostrad europejskich.

§  Podążając autostradami A26/E15 dojedziemy do Paryża, środkowej Francji jak i również do południowej Europy.

§  Autostrady A16/E40 prowadzą do krajów Beneluksu i północnej Europy, natomiast A16/E402 do Boulogne i Normandii.

Parking:

Przy terminalu znajduje się publiczy parking, który jest darmowy.

Parking jest niestrzeżony, kierowca pozostawia pojazd na własne ryzyko. Istnieje również możliwość zaparkowania pojazdu na parkingu strzeżonym 24h na dobę, znajduje się on w pobliżu biura rezerwacji biletów.

Port promowy w Newcastle (North Shields)

Międzynarodowy terminal promowy, North Shields

Promy DFDS Seaways odpływają z Międzynarodowego Terminalu Promowego w North Shields

Adres:

International Passenger Terminal,

Royal Quays,​

North Shields,

Tyne & Wear,

NE29 6EE

Udogodnienia w porcie

Kawiarnia

Kantor wymiany walut

Parking samochodowy

 • Bar
 • Sklep
 • Biuro DFDS Seaways
 • Automat z grami
 • Automat ze słodyczami i napojami
 • Toalety
 • Miejsce do przewijania dzieci


Blisko

 • Centrum handlowe
 • Basen

Jak dotrzeć na terminal promowy samochodem:

Z centrum Newcastle:

Należy jechać autostradą A1 w kierunku Morpeth, a później autostradą A19 w kierunku tunelu Tyne.

Przy wjeździe do tunelu, należy jechać autostradą A187 podążając za znakami na International Ferry w kierunku North Shields. Po dojechaniu do ronda należy zjechać drugim zjazdem na International Ferry Terminal, Royal Quays.

Z północy:

Należy kierować się na Tyne Tunnel (autostradą A19) i później na terminal. Reszta trasy została opisana powyżej.

Z południa:

Należy jechać autostradą A19 w kierunku Tyne Tunnel. Zaraz za tunelem należy wjechać na autostradę A187 i kierować się na terminal. Reszta trasy została opisana powyżej. Uwaga: Pasażerowie podróżujący z południa powinni wyjechać wcześniej podczas sezonu letniego, gdyż tunel może być wtedy bardzo zatłoczony

Jak dotrzeć na terminal promowy autobusem:

Dworzec centralny w Newcastle znajduje się w odległości około 20 minut jazdy autobusem od portu. Specjalny autobus DFDS Seaways bus odjeżdża z Newcastle Bewick Street (naprzeciw stacji centralnej) przed każdą przeprawą. Za jedyne £3.80 za osobę w jedną stronę, możesz pojechać autobusem DFDS Seaways z Newcastle Bewick Street (naprzeciw stacji centralnej) do portu promowego (i z powrotem). Jest to najłatwiejsza droga, aby dostać się na prom.

Autobusy DFDS Seaways odjeżdżają 2 razy w ciągu dnia. Pierwszy wyrusza o 14:45 a drugi o 15:45, czyli na 1 godzinę i 15 minut przed wypłynięciem promu. Bilet można zarezerwować z wyprzedzeniem lub nabyć u kierowcy.

Jak dotrzeć na terminal promowy pociągiem:

Newcastle posiada regularne połączenia pociągami przez UK. By sprawdzić godziny odjazdów i dogodne połączenia odwiedź: www.nationalrail.co.uk

Jak dotrzeć na terminal promowy metrem

Istnieje 60 stacji metra w całym Tyne & Wear w tym centrum Newcastle i głównego dworca kolejowego w Newcastle. Jedź żółtą linią do stacji Percy Main Station. Terminal znajduje się w odległości 15-20 minut. Nie wysiadaj na North Shields, to nie jest najbliższa stacja. Odwiedź stronę metra w celu uzyskania dalszych informacji i rozkładu jazdy.

Jak dotrzeć na terminal promowy taksówką

Możesz zamówić taksówkę w Internecie u preferowanego przez DFDS Seaways przewoźnika East Coast Taxis klikając na poniższy link: zamów taxi online

Parking

Parking w North Shields jest obsługiwany przez Port of Tyne.

W dniu przyjazdu postępuj zgodnie z drogowskazami na strzeżonym parkingu, który znajduje się na prawej stronie podczas jazdy w dół drogi. Stąd terminal pasażerski jest w odległości krótkiego spaceru. Jeśli potrzebujesz najpierw wypakować bagaż lub wysadzić pasażerów, zrób to bezpośrednio przed terminalem zanim pojedziesz na parking.

Opłaty parkingowe

Port promowy w Amsterdamie (IJmuiden)

Port DFDS Seaways w Amsterdamie zlokalizowany jest w małym mieście IJmuiden, znajdującym się na obrzeżach Amsterdamu.  The ferry port is ideally located close to Amsterdam's excellent motorways, making it the ideal gateway into Europe, especially from Scotland and the North-East of England. 

Adres:

Terminal Felison,
Sluisplein 33,
1975 AG IJmuiden,
Netherlands.

​Jak dotrzeć na terminal promowy Samochodem:

Podróżując autostradą A9 z Amsterdamu, Hague, Haarlem lub Alkmaar, na skrzyżowaniu należy zjechać na Ijmuiden.

Następnie jedź wzdłuż kanału i skręć w prawo na "Pontplein", nadal będziesz jechać wzdłuż kanału, tylko po prawej jego stronie. Jedź prosto, pod wiaduktem i na rondzie skręć w prawo. Teraz jedziesz na "Halkade", tą drogą dotrzesz do terminalu Felison. Parkowanie w IJmuiden jest możliwe za darmo. Możesz także zaparkować na naszym parkingu za 6 € za noc.

Jak dotrzeć na terminal promowy autobusem:

We współpracy z lokalną firmą autokarową, DFDS Seaways zapewnia połączenie autokarowe między terminalem Felison w Ijmuiden a dworcem centralnym w Amsterdamie. W dni wypłynięć promu autobusy odjeżdżają z dworca centralnego pomiędzy godziną 15.00 a 16.00.

Po przypłynięciu promu DFDS Seaways, autokar wyjeżdża z Ijmuiden w kierunku Centrum. Zatrzymuje się w Amsterdamie po przeciwnej stronie dworca kolejowego, przed Hotelem Victoria, Damrak 1. Bilety autobusowe mogą być zakupione przez firme DFDS Seaways UK w momencie rezerwacji.

Należy pamiętać, że transfery te są zawarte tylko w rezerwacjach mini rejsów i pobytach w hotelu. Jeśli chcesz zarezerwować prom jako pasażer pieszy do Amsterdamu, transfery autokarowe należy zakupić oddzielnie.

Aby dotrzeć do portu promowego z centrum IJmuiden, wsiądź do autobusu do "Oranjestraat" w IJmuiden nr '74'. Możesz dotrzeć do centrum IJmuiden z Amsterdamu z autobusem "82" i z Haarlem autobusem "75".

Jak dotrzeć na terminal Taksówką

Ponieważ Ijmuiden jest dość małym miastem, nie ma wiele taksówek. Nie zawsze też taksówki czekają na przypłynięcie promu. Taksówkę można zamówić z wyprzedzeniem dzwoniąc pod numer (+31) (0)255 - 51 60 00 - jest to mała lokalna firma. Uwaga: Taksówki są raczej drogie w Holandii, podróż z portu do Centrum Amsterdamu może kosztować w przybliżeniu 60 Euro w jedną stronę.

Atc Taxi: 0031 (0)251314422
Taxi Tervoort: 0031 (0)255 513838

Połączenia kolejowe IJmuiden-Amsterdam

Train services are a less convenient method of transport for getting to Amsterdam city centre. The nearest Train station is Haarlem Central, you can reach this station by bus from IJmuiden. First take bus '74' to 'Plein 1945' and then at this point take bus '75' to 'Haarlem Centraal'.

Pociąg jest mniej dogodną formą transportu aby dostać się centrum Amsterdamu. Najbliższa stacja to Haarlem Central, możesz do niej dojechać autobusem z Ijmuiden. Najpierw wsiądź w autobus nr 74 i jedź do Plein 1945, a następnie tam wsiądź w autobus nr 75 do Haarlem Central.

Więcej informacji o podróżowaniu pociągami w Holandii znajdziesz na: www.ns.nl .

Parkowanie w IJmuiden jest możliwe za darmo. Możesz także zaparkować na naszym parkingu za 6 € za noc.

Port promowy w Newhaven

Informacje o porcie w Newhaven

Z widokiem na Kanał La Manche (jeden z najbardziej ruchliwych kanałów żeglugowych na świecie) jest port promowy w Newhaven. Newhaven jest najbliżej położonym do Londynu portem, znajdującym się na południowym wybrzeżu Anglii, u ujścia rzeki Ouse. Port Newhaven obsługuje połączenia do Francji, i jest doskonale położony między nadmorskimi kurortami Brighton i Eastbourne z szybkim i łatwym dostępem do pozostałej części Wielkiej Brytanii.

Newhaven jest najbliższym i najłatwiejszym połączeniem z Dieppe we Francji.

§  Adres: Newhaven Ferry Port, Railway Approach, Newhaven, East Sussex. BN9 0DF.

§  Współrzędne geograficzne: 50.793457, 0.053204.

Wskazówki dojazdu:

Samochodem
Tylko 64 mile od Londynu, 10 mil na wschód od Brighton lub 15 mil na zachód od Eastbourne. Jeśli podróżujesz z Brighton, jedź na wschód wzdłuż A27 za Lewes i wjedź na A26 do Newhaven. W Newhaven kierujemy się za znakami do portu w Newhaven.

Parking: Krótko i długoterminowy parking jest dostępny w porcie w Newhaven. Informacje na temat parking uzyskasz dzwoniąc pod nr +44 (0) 844 576 8836

Autobusem
Regularne połączenia autobusowe (obsługiwane przez South Coast Buses / Brighton & Hove) przyjeżdżają codziennie z Brighton, Peacehaven, Seaford, Bexhill, Folkestone, Dover, Rye and Hastings. National Express także obsługuje regularne przewozy autokarowe do i z Newhaven.

Koleją
Stacja kolejowa znajduje się tylko kilka jardów od terminalu pasażerów pieszych z regularnymi pociągami z Seaford i Lewes / Brighton i usługami krajowymi, kursującymi często między Londynem i Newhaven. To sprawia, że podróżowanie do portu w Newhaven pociągiem jest bardzo proste!​

Port promowy w Dieppe

Informacje o porcie w Dieppe

Dobrze skomunikowany z Paryżem i innych miastami we Francji, port promowy w Dieppe jest popularny wśród wczasowiczów. Dieppe to historyczne miasto, oferujące turystom szereg atrakcji rozrywkowych i rekreacyjnych.

§  Address:  Dieppe Ferry Port, 7, Quai Gaston Lalitte 76200 Dieppe. 

§  GPS coordinates: 49.93363, 1.08805.

Wskazówki dojazdu:
Samochodem
Dieppe położone jest zaledwie 121 mil na północny zachód od Paryża i 41 mil od Rouen. Postępuj zgodnie ze wskazówkami z centrum miasta Rouen wzdłuż lewego brzegu Sekwany z i następnie na N27. Po przekroczeniu autostrady A29, postępuj zgodnie z instrukcjami na N27 w kierunku Dieppe. Terminal promowy jest dobrze oznakowany od skraju miasta.

Autobusem
Regularne połączenia autobusowe łączą Dieppe i inne główne francuskie miasta.
Autobus kursujący pomiędzy Dieppe  - terminalem promowym, centrum miasta i dworcem kolejowym za € 2 (rozkład jazdy obejmuje niedziele i święta, autobus dostępny tylko w sezonie).

Od poniedziałku do niedzieli:

- Wyjazd z terminalu promowego o godzinie 15.00

- Wyjazd z dworca kolejowego albo o 16.00 lub 17.00 w zależności od dnia

Koleją
Dworzec kolejowy znajduje się w centrum miasta. Po wyjściu z dworca, idź prosto  nabrzeża po prawej stronie. Skręć w prawo w stronę Centrum Informacji Turystycznej przejdź przez 2 mosty i idź wzdłuż ściany portu po lewej stronie. Terminal promowy jest 500 jardów dalej.​

Port promowy w Kopenhadze

Terminal promowy w kopenhadze

Terminal promowy w Kopenhadze – dla połączeń do Norwegii

Zlokalizowany jest w północno-wschodniej części miasta tuż przy obwodnicy O2.

By uzyskać więcej informacji na temat rezerwacji przeprawy promowej do Norwegii z pojazdem, prosimy odwiedzić zakładkę połączenia promowe.

Adres:

Dampfærgevej 30,

2100,

Kobenhavn O,

Denmark.

Getting to the port by car

Z południa:

Z Południa: Należy przejechać przez Kongens Nytorv udając się prosto ulicą Bredgade i dalej przez Grønningen. Skręć w prawo w Folke Bernadottes Allé (tuż przed stacją kolejową Østerbro) dalej prosto przez Kalkbrænderihavnsgade i skręcając w prawo w Dampfærgevej.

Z północy:

Bardzo łatwo jest trafić na terminal jadąc samochodem od północy. Jadąc prosto Lyngbyvejen należy skręcić w Jagtvej. Jadąc prosto dalej przez 700m Strandboulevarden, później w lewo w Århusgade za ok 300m. Skręcając w prawo w Kalkbrænderihavnsgade i jadąc prosto należy skręcić w lewo w Dampfærgevej.

Terminal ulokowany jest przy Søndre Frihavn – obwodnica O2 – (Kalkbrænderihavnsgade).

Passenger Cars and Freight Vehicles:

Odpłynięcie: kierując się według znaków drogowych, które wskazują drogę odprawy.

Przypłynięcie: kierując się według znaków drogowych, które wskazują drogę do centrum miasta, obwodnicę O2 oraz autostradę Rødby/Odense.

Parking space:

Mamy miejsca parkingowe w pobliżu punktu odpraw samochodowych. Gość powinien mieć bilet parkingowy, które otrzymuje w terminalu w punkcie odprawy. Nadajemy numer pod którym powinien zostać zaparkowany samochód. Następnie wsiądź w samochód i jedź do małej sygnalizacji świetlnej. Tam trzeba skręcić w prawo i stamtąd mogą zobaczyć miejsca parkingowe z numerami. Zaparkuj samochód pod nadany numer. 

Getting to and from the port by bus

Możesz skorzystać z autobusu DFDS Seaways lub  or the public bus service 26. Both offer frequent services to and from the city centre.  For more information visit: http://www.rejseplanen.dk

Getting to the Port by Train

There are good train connections between Copenhagen and other major destinations in Denmark. The capital can be reached in under 4 hours. For information on current train schedules please visit: www.dsb.dk

Taksówką

Po przypłynięciu: są dwa pasy znajdujące się przed budynkiem terminalu DFDS Seaways.

Przed wypłynięciem: naprzeciwko budynku terminalu DFDS znajduje się pas dla taksówek.

Port promowy w Oslo

Jak dostać się do terminalu promowego w Oslo

Terminal promowy zlokalizowany jest w samym sercu Oslo.

The Ferry Terminal connects the capital of Norway​ with the capital of Denmark using our overnight Cruise Ferry Service. For more information on getting the ferry to Copenhagen please find our ferry routes section.

Terminal promowy łączy stolicę Norwegii ze stolicą Danii za pomocą naszej nocnej przeprawy.. Więcej informacji na temat rejsów do Kopenhagi znajdziesz w zakładce połączeń promowych.

Adres:

Vippetangen,
Utstiker 2,
0106 Oslo,
Norway.

Jak dostać się na terminal promowy samochodem

Z południa:

Jedź w dół Kalvebod Brygge i Niels Juels Gade. Dalej prosto do Kongens Nytorv i prosto z Bredgade a następnie Grønningen. Skręć w prawo na Folke Bernadottes Allé (tuż przed stacją kolejową Østerbro) i jedź prosto z Kalkbrænderihavnsgade aż w końcu skręć w prawo na Dampfærgevej.

Z północy:

Podróżując samochodem z północy łatwo jest trafić do terminalu. Jedź prosto z Lyngbyvejen skręć w lewo na Jagtvej. Następnie jedź prosto Strandboulevarden przez 700m następnie skręć w lewo w Århusgade i jedź 300m. Skręć w prawo na Kalkbrænderihavnsgade i dalej prosto, aż do skrętu w Dampfærgevej.

Terminal jest zlokalizowany w Søndre Frihavn – dojedziesz drogą O2 – (Kalkbrænderihavnsgade).

Samochody osobowe i ciężarowe:

Odpłynięcie: kierując się według znaków drogowych, które wskazują drogę odprawy.

Przypłynięcie: kierując się według znaków drogowych, które wskazują drogę do centrum miasta, obwodnicę O2 oraz autostradę Rødby/Odense.

Miejsca parkingowe: Mamy miejsca parkingowe w pobliżu punktu odpraw samochodowych. Gość powinien mieć bilet parkingowy, które otrzymuje w terminalu w punkcie odprawy. Nadajemy numer pod którym powinien zostać zaparkowany samochód. Następnie wsiądź w samochód i jedź do małej sygnalizacji świetlnej. Tam trzeba skręcić w prawo i stamtąd mogą zobaczyć miejsca parkingowe z numerami. Zaparkuj samochód pod nadany numer.

Jak dostać się na terminal promowy autobusem:

Należy wsiąść w autobus numer 60 - Vippetangen, z Oslo S do Vippetangen. Autobus zatrzymuje się na przystanku obok "Jernbanetorvets Apotek" – apteki dworca centralnego, naprzeciw wejścia do centrum handlowego "Byporten". Odjazdy autobusu są co 20 minut. Należy jechać około 5 minut by dotrzeć do Vippetangen, (lub "Fiskehallen"), który jest ostatnim przystankiem.

Ten sam autobus numer 60 wraca z Vippetangen do Oslo. Odjazdy autobusu są co 20 minut. Autobus odjeżdża po 15 minutach od przypłynięcia promu.

pociągiem

Stolica Norwegii, Oslo zapewnia doskonałe połączenia pomiędzy kluczowymi miastami Norwegii a także między całą Skandynawią. Port w Oslo jest usytuowany bardzo blisko centrum miasta.

Pieszo z centrum miasta

Chcąc dojść do terminala pieszo, stojąc na przeciw ulicy Karl Johan należy skręcić w prawo i iść w kierunku "Havnelageret" (duży różowy budynek). Po około 150 metrach należy przejść mostem nad autostradą. Z mostu będzie już widać prom DFDS i znaki "Gangvei til fergene" / "Walkway towards the ships".

Jeżeli jesteś w pobliżu Akerbrygge, należy iść drogą nadmorską, która prowadzi dookoła dużej twierdzy. Obie piesze trasy trwają około 15-20 minut.

Taxi

Możesz zamówić taksówkę jednego z lokalnych przewoźników dzwoniąc pod numer:

+ 47 023 23      - Oslo Taxi
+ 47 080 00      - Norges Taxi ​

Port promowy w Klaipeda

Port promowy Kłajpeda

Ważne informacje 

Promy DFDS Seaways kursują z terminal promowego w Kłajpedzie do Karlshamn i Kilonii. Od 05-26-2015 nasze promy na trasie Kłajpeda-Karlshamn są realizowane z nowego terminalu centralnego w Kłajpedzie (CKT ), zlokalizowanego przy Baltic pr.40.

Międzynarodowy Port Promowy jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Kłajpedy. Więcej informacji i mapę nowego portu znajdą państwo w dokumencie, który jest do pobrania poniżej:

http://www.dfdsseaways.co.uk/_layouts/15/images/icpdf.png 

Klaipeda-Karlshamn.pdf

DFDS Seaways obsługuje 2 przeprawy na Litwę (do Kłajpedy). Jedną ze Szwecji (z Karlshamn) i jedną z Niemiec (z Kilonii).

podróż samochodem

§  Z północnej części miasta- należy jechać ulicami H. Manto – Taikos aż do samego końca miasta, następnie jechać zgodnie za wskazaniami znaków drogowych lub skorzystać z planu miasta.

§  Ze wschodniej części miasta ( autostrada Kłajpeda – Wilno) - należy jechać ulicami Vilniaus, Baltijos aż do ronda na ulicy Taikos, gdzie trzeba skręcić w lewo i podążać tą drogą do samego końca miasta, następnie jechać zgodnie za wskazaniami znaków drogowych lub skorzystać z planu miasta.

§  Z południowej części miasta ( z Šilutė, Priekulė)- należy jechać ulicą Jūrininkų aż do skrzyżowania ulic Jūrininkų-Taikos, następnie skręcić w lewo i jechać główną drogą do terminalu promowego.

Bus/Taxi

Skorzystaj z rozkładu jazdy autobusu numer 1A, lub zamów taksówkę na podając pełną nazwę terminalu promowego - Międzynarodowy Terminal Promowy (Inetrnational Ferry Port)

Parking

Parking znajduje się przed wejściem do budynku terminalu. Na pierwszym pasie, przed budynkiem terminalu, parkowanie jest zabronione. Parkowanie jest dozwolone tylko wtedy, gdy jest załadunek i rozładunek pasażerów.

W budynku terminalu na pierwszym piętrze, można znaleźć kantor wymiany walut i kawiarnie (godz. otwarcia: 9.00-18.00).

odprawa

Odprawa pasażerów znajduje się na pierwszym piętrze, w poczekalni. Dla rejsów z Kłajpedy wypływających o 20:00, odprawa w  International Ferry Terminal jest otwierana o 17:00. Wszyscy pasażerowie muszą przejść proces odprawy do godz. 19.00.

Adres portu: 10, Perkėlos str., LT-93270 Kłajpeda. ​

Port promowy Karlshamn

port promowy Karlshamn (Karlshamn Hamn)

Ważne informacje

Promy DFDS Seaways z Kłajpedy (International Ferry Terminal)  wypływają do Karlshamn i Kilonii. Od 05-26-2015 nasze promy na trasie Kłajpeda-Karlshamn są realizowane z nowego terminalu centralnego w Kłajpedzie (CKT ), zlokalizowanego przy Baltic pr.40.

Międzynarodowy Port Promowy jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Kłajpedy. Więcej informacji i mapę nowego portu znajdą państwo w dokumencie, który jest do pobrania poniżej:

http://www.dfdsseaways.co.uk/_layouts/15/images/icpdf.png

Klaipeda-Karlshamn.pdf

Przeprawa promowa do Karlshamn otwiera Szwecję wśród innych wspaniałych krajów.

Podróż samochodem

§  Jedź w kierunku Karlshamn West (Västra), Karlshamn's ports (hamnar).

§  Na pierwszym rondzie skręć w prawo, jedź prosto przez 1.2 km.

§  Następnie skręć w lewo ( Södra Stillerydsvägen), jedź prosto przez 1.2 km.

§  Budynek terminalu promowego jest przed tobą. Odprawa pasażerska jest na drugim piętrze.

Taksówki

Taksówka z dworca w Karlshamn do portu promowego kosztuje około 100 SEK. Możesz zamówić taksówkę, używając darmowego telefonu, który znajduje się w budynku stacji. 

Odprawa

Rejsy z Karlshamn wypływają o 18:00 odprawa w Karlshamn Hamn otwierana jest o 15:00. Wszyscy pasażerowie muszą zostać odprawieni do 17:00.

Adres portu: DFDS Seaways AB, Södra Stillerydsvägen 127, SE-374 93 Karlshamn, Sweden​

Port promowy Kilonia

Port promowy kilonia

Ważne informacje

Promy DFDS Seaways kursują z terminal promowego w Kłajpedzie do Karlshamn i Kilonii. Od 05-26-2015 nasze promy na trasie Kłajpeda-Karlshamn są realizowane z nowego terminalu centralnego w Kłajpedzie (CKT ), zlokalizowanego przy Baltic pr.40.

Międzynarodowy Port Promowy jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Kłajpedy. Więcej informacji i mapę nowego portu znajdą państwo w dokumencie, który jest do pobrania poniżej:

http://www.dfdsseaways.co.uk/_layouts/15/images/icpdf.png

Klaipeda-Karlshamn.pdf

The German port city of Kiel gives access to and from Klaipeda in Lithuania. With access by car or train, getting to the port of Kiel couldn't be easier

Jak dojechać do terminalu promowego jadąc z Hamburga

Jedź autostradą A7 w kierunku Flensburga. Na węźle Bordesholm z autostrady A7 kieruj się na trasę A215 w kierunku Blumenthal/ Kiel. Podążaj za znakami drogowymi Ostuferhafen/Klaipėda, aby wyjechać z autostrady A 215. Następnie udaj się zgodnie za wskazówkami znaków drogowych, które doprowadzą Cię do portu.

Jak dojechać do terminalu promowego jadąc z Flensburga

Z Flensburga jedź autostradą A7 w kierunku Hamburga. Na skrzyżowaniu autostrad w Rendsburg z autostrady A7 kieruj się na trasę A210 w kierunku Kiel/Bredenbek. Na skrzyżowaniu autostrad Kiel-West zjedź na trasę A215. Podążaj za znakami drogowymi Ostuferhafen/Klaipėda, aby wyjechać z autostrady A 215. Następnie jedź zgodnie ze wskazaniami znaków drogowych, które doprowadzą Cię do portu.

Niemieckie koleje

Należy udać się do Głównego Dworca Kolejowego w Kilonii, wsiąść w autobus nr 11, który jedzie w kierunku Dietrichsdorf, a następnie wysiąść na przystanku autobusowym Grenzstrasse. Następnie można wziąć taksówkę z dworca, która kosztuje około 12.00 Euro.

Odprawa

Odprawa pasażerów rozpoczyna się 3 godziny przed rozpoczęciem rejsu. Wszyscy pasażerowie muszą zostać odprawieni na godzinę przed wypłynięciem. 

Adres portu: DFDS Seaways Baltic GmbH, Ostuferhafen 15, 24149 Kiel, Germany

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

To powód do dumy, kiedy nasza dobra praca jest zauważona. To dla nas honor otrzymać tytuły „Wiodącego Operatora Promowego na Świecie” oraz „Wiodącego Operatora Promowego w Europie” w ramach World Travel Awards 2015. Otrzymaliśmy to prestiżowe wyróżnienie 5 rok z rzędu.
awards​​​​​​